ŻYJĄ DZIĘKI UPOROWI INSPEKTORA PIONKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

Aż boję się pomyśleć co by było gdyby Krystian Krystian Pastuszko odpuścił.
Zauważył ich wczoraj w drodze do pracy.
Kiedy zadzwonił i mi o tym powiedział jak opętana zaczęłam wydzwaniać do Urzędu Gminy Gózd z prośbą o zabezpieczenie. Niestety w piątek wczesnym popołudniem chociaż zaklinałam rzeczywistość trudno było dodzwonić się i załatwić sprawę. Pokonał nas czas. Schronisko z którym gmina ma podpisaną umowę bez zlecenia tej trudnej we współpracy gminy też nie zdecydowało się przyjąć maluchów.
Nie byliśmy świadomi , że od naszych decyzji zależy Ich życie, ale Krystian się uparł. Pojechał i wyłapał na Sedalin 5 kilogramowe maleństwa. Byliśmy przekonani, że to szczeniaki. Wielkie było nasze zdziwienie jak okazało się, że to dwie półtoraroczne siostry i dwoje półrocznych dzieci jednej z nich.
Wszystko w tragicznym stanie z anemią, babeszjozą, obniżoną temperaturą ciała i zarobaczeniem, które wyszło już w morfologii każdemu z nich. Przez dwie godziny na 4 ręce wyjęlismy z tych drobniutkich cialek okolo 300 kleszczy po których pozostały, krwawiące i ropiejace, bolesne rany. Każdy z nich dostał leki i dwudniowe antybiotyki oraz imizol hamujący rozwój babeszji a także został nawodniony kroplówkami. Za dwa dni kontrola.
Jednak już dziś wiemy, że to był ostatni moment by uratować im życie, że żyją dzięki Krystianowi. Bez słów zdecydowaliśmy, że nie oddamy ich do schroniska. Zostaną pod naszą opieką i to my poszukamy im kochających Domów. Póki co musimy Was jednak prosić o pomoc w opłaceniu kosztów leczenia oraz szczepień i sterylizacji. Potrzebujemy też podkładów i dobrego jakościowo jedzenia by odżywić te chucherka. Oczywiście spróbujemy zawalczyć z gminą Gozd o pokrycie tych kosztów ale szanse są marne.
Dla chcących wspomóc naszych nowych podopiecznych i nas w walce o naprawienie ich życia które ktoś zniszczył podaję nr konta Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami :
48 1020 4317 0000 5102 0260 8180
oraz adres:
Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami
ul. Niepodległości 2 C
26-670 Pionki
Tel. 606 854 980

By PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

2 thoughts on “ŻYJĄ DZIĘKI UPOROWI INSPEKTORA PIONKOWSKIEGO TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.