Zwyrodnialcy z Sienna głodzili psy i trzymali je na bardzo krótkich łańcuchach! WYPRZEDZILIŚMY ŚMIERĆ

Wraz z Pogotowie dla Zwierząt inspektorzy Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przeprowadzili interwencję w Siennie. Udało się uratować i zabezpieczyć pięć skrajnie zagłodzonych psów, zdjętych z kilkunastocentymetrowych łańcuchów.

Głód, cierpienie i niewola małych zwierząt uwiązanych na ekstremalnie krótkich łańcuchach, długości nawet 30 – 40 centymetrów. Uwięzi były tak krótkie, że niektóre psy nie były w stanie się wyprostować, nie mogły wejść do budy, odpocząć. Łańcuchy wręcz je przyduszały. Wokół brak dostępu do wody, brak pożywienia. Szczeniak i dorosłe psy – wszystkie skrajnie wychudzone, w dotyku czuć wyraźnie kręgosłup, kości żeber i guzy biodrowe. Kolejnych dni w tym miejscu i w takich warunkach zwierzęta mogły nie przeżyć. Z uwagi na zagrożenie życia musiały być natychmiast odebrane. Potrzebujemy pomocy w ratowaniu tych zwierząt.

Czterem niestety nie udało się pomóc. Zostały zagłodzone i umarły na łańcuchach kilka tygodni temu.

W związku z trudną sytuacją i dużą ilością Zwierząt poprosiliśmy o pomoc Grzegorza Bielawskiego. Jak zwykle nie odmówił jej potrzebującym Zwierzętom.

Kontakt w sprawie pomocy i adopcji: https://www.facebook.com/pogotowiedlazwierzat/

 

 

By PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.