Zabawki dla psa - jakie warto wybrać?

Zabawki dla psa – jakie warto wybrać?

Kochamy nasze czworonogi, ale czasem potrafią dać się we znaki. Szczególnie te młodsze lub większych rozmiarów – podgryzają meble, buty, niszczą swoje legowisko bądź inne przedmioty w domu. Dlatego właśnie, warto kupić odpowiednie zabawki dla psa. Dzięki temu oduczymy go gryzienia, a może też – zadbamy o jego zdrowie i dobre nawyki!

1. Zabawki dla psa – jakie warto wybrać?

2. Dlaczego warto kupić zabawki dla psa

Zabawki dla psa – jakie warto wybrać?

Choć wszystkie psiaki należą do tego samego gatunku, różnią się wzrostem, siłą, a nawet specyfiką ułożenia szczęk. Niektóre z nich, mogą też niepewnie podchodzić do bardziej interaktywnych zabawek – tych wydających dźwięki, świecących czy bardziej skomplikowanych w budowie. Gdy pitbullowi lub owczarkowi wystarczy elastyczna, wytrzymała piłka, nasz mops czy pinczer miniaturowy potrzebuje zupełnie innych bodźców.

Zanim wybierzemy zabawki dla psów, sprawdźmy, jakie zachowania charakteryzują jego gatunek. Psy pracujące, o mocniejszych szczękach, potrzebują zabawek wytrzymalszych, które zniosą spory nacisk. Z kolei niewielkie psy, przyzwyczajone do spędzania większości czasu w naszym salonie, będą preferowały miękkie zabawki dla psów(na przykład takie jak tutaj: https://hubun.pl/34-zabawki-dla-psa), wyważone w taki sposób, aby umożliwiały im ich złapanie, mimo niewielkiego pyska.

Niektóre rasy psów mogą uwielbiać aportowanie, dzięki czemu zakup frisbee lub innych zabawek łatwych w rzucaniu na duże odległości, może zapewnić im dodatkowy trening na świeżym powietrzu. Takie psy, jak pitbulle, mają z kolei bardzo mocne szczęki – ich zabawki, powinny być wykonane z trwalszego materiału, który nie podda się sile ich zębów. Wybierając zabawki, zwróćmy też uwagę na to, czy nadają się one do zabawy w wodzie – niektóre psy uwielbiają pływanie, a nawet nurkowanie. Najlepsze będą wtedy zabawki, które nie tylko są wodoodporne, ale mogą być też specjalne, pływające, stworzone w kolorach umożliwiające łatwe znalezienie ich w wodzie. Dlatego właśnie tak ważna jest historia rasy naszego psa – może wskazać na to, jakie ma nawyki.

Dlaczego warto kupić zabawki dla psa?

Zabawki, mogą pomóc nam w oduczeniu naszego czworonoga złych nawyków. Gdy zastanawiamy się jakie zabawki dla psa warto wybrać, zwróćmy uwagę na to, czy producent przewiduje ich aspekt edukacyjny. Warto też zasilić naszą wiedzę różnego rodzaju poradnikami – pokazują one, jak na przykład oduczyć psa gryzienia(jak ten tutaj: http://www.psieproblemy.pl/jak-oduczyc-psa-gryzienia/). Psy gryzą meble i inne przedmioty, w tym buty czy różne skórzane elementy ubioru – kurtki, torebki, paski – które znajdą w naszym domu z różnych powodów. Czasem, jest to stres związany z zostawieniem go w domu samego. Czasem, daje on wyraz swojej złośliwości. Pamiętajmy, że nasze zwierzaki są dość złożone, dlatego nie powinniśmy karcić psa za zachowanie, którego powodów nie znamy.

Jeśli potrzebujesz więcej informacji, na temat wyboru psich zabawek, zajrzyj tutaj: https://fajnyzwierzak.pl/porady/sklep-zoologiczny-online-jak-wybrac-_wp21/.

Warto sięgać po wiedzę profesjonalistów, szczególnie, jeśli nasz pies należy do rasy rzadko spotykanej – wtedy dobranie właściwych zabawek, może być kluczowe w jego wychowaniu i bezpieczeństwie zwierzaka. Wiele osób nie bierze pod uwagę tego, że jeśli zakupione zabawki będą łatwo poddawać się sile psa, może one ją bardzo szybko zniszczyć, a w konsekwencji – jej części mogą dostać się do jego układu pokarmowego i uszkodzić go. Dlatego właśnie powinniśmy wybierać odpowiednie zabawki dla psów.

 

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adoptuj psa