Ogłoszenie przeniesione do ARCHIWUM. UWIELBIA WSKAKIWAĆ NA ŁAWKI MAŁY PIESEK DO ADOPCJI LALUŚ 9 KG 7 LAT

Ogłoszenie przeniesione do ARCHIWUM. Co to oznacza? Oznacza to, że czas wyświetlania i promocji ogłoszenia się zakończył. Nie wiadomo też, czy zwierzak znalazł dom. 

W typie rasy: Mieszaniec
Wiek: 7 lat
Płeć: samiec
Waga: 9 kg
Nr: 1460/19
Status: do adopcji
Przyjęty: 2019-07-15
Znaleziony: # weryfikacja
Boks: 145 R3
Grupa: MAKAK
Laluś to wrażliwy i delikatny piesek, który trafił do schroniska po śmierci swojego opiekuna. W stosunku do obcych sobie osób zachowuje rezerwę. Jeśli jednak komuś już zaufa, pokazuje wtedy swoją radosną stronę.
Na spacerkach wypatruje ławeczek i gdy je mijamy, na każdą z nich koniecznie musi wskoczyć. 😉 Prawdopodobnie tak spędzał czas ze swoim starszym Panem. Laluś jest tak naprawdę pieskiem uroczym – ruchliwym, przytulaśnym i roześmianym! Trzeba tylko dać mu czas i okazać cierpliwość, żeby zobaczył, że nic mu ze strony człowieka nie zagraża. A kiedy pozna człowieka lepiej i zaakceptuje go, to daje się głaskać i tulić w pełnym oddaniu. W nowego opiekuna będzie prawdopodobnie wpatrzony, jak w obrazek (świadczy o tym fakt, że tak w schronisku zachowuje się wobec osób, które dobrze zna). Lalusia polecamy wrażliwym, delikatnym osobom, które prowadzą uregulowany, spokojny tryb życia i nie zapraszają do domu zbyt często gości (takie środowisko z pewnością nie wpłynęłoby na naszego strychulca Lalusia dobrze) oraz nie mają małych dzieci, które chciałyby od razu dać psu mnóstwo miłości.
Piesek potrzebuje domu spokojnego i stabilnego, gdzie będzie miał swoją strefę spokoju i miejsce na dumanie, żeby miał czas się zaaklimatyzować.


Pomimo że Laluś potrafi sygnalizować: „w tej chwili potrzebuję dystansu”, to w rzeczywistości nie lubi zostawać w domu sam. Dlatego polecamy go osobom, które albo zdecydują się na pracę pod kierunkiem behawiorysty w celu zminimalizowania tej niechęci do rozłąki, albo zapewnią mu swoje pełne wyczucia towarzystwo w jak największym wymiarze.


W schronisku doświadczyliśmy jego bardzo dużej przemiany: z psa niedostępnego do towarzyskiego wobec ludzi i innych psów (jak na jego możliwości). Zmiana była dość radykalna, co daje nam poczucie, że Laluś stale się rozwija, potrafi się otworzyć i reagować z ufnością jeśli zapewni mu się odpowiednie warunki. To taka owca w wilczej skórze – nie na odwrót 😉


Przed decyzją o ewentualnej adopcji zapraszamy do kontaktu z wolontariuszkami, które znają psa, udzielą Państwu więcej informacji na jego temat, czy zaprezentują na wspólnym spacerze. W przypadku Lalusia wymagany jest więcej niż 1 spacer, z powodu lękliwości pieska oraz jego wrażliwej natury.


Pies pod opieką grupy MAKAK
Kontakt w sprawie adopcji
Marlena 505 710 704
Basia 570 160 987

 

https://www1.napaluchu.waw.pl/pet/011902182/

 

By PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.