Psi fryzjer – duży wybór zabiegów

Psi fryzjer – duży wybór zabiegów

Zadbanie o nasze zwierzę domowe to oczywiście przede wszystkim zapewnienie mu odpowiedniego rozwoju, właściwego żywienia i opieki medycznej. Nie możemy jednak zapominać również o tym, by pies czuł się komfortowo i dobrze na co dzień, a także by pięknie wyglądał. Szczególnie w przypadku ras psów, które posiadają włosy zamiast sierści, konieczne będzie co jakiś czas korzystanie z usług psiego fryzjera. Odpowiednia fryzura u psa ma wiele funkcji. To nie tylko ładny wygląd, ale również wygoda na co dzień dla naszego towarzysza.

Psia fryzura – przede wszystkim praktyczna

Oczywiście fantazyjne strzyżenie psów jest możliwe w każdym psim salonie fryzjerskim. Jednak na uwadze mieć powinniśmy fakt, że najczęściej ważna jest praktyczność danej fryzury u naszego zwierzaka. Powinien zostać tak przystrzyżony, by poruszało mu się wygodnie i na przykład nic nie zasłaniało jego oczu. W przypadku ras długowłosych to właśnie dla psów częste utrapienie.  Wybierajmy zatem takie fryzury, które będą dla niego przede wszystkim wygodne. Zwykle pies po takiej wizycie ma sporo więcej energii i jest bardzo zadowolony, co jedynie dowodzi faktu, jak bardzo również zwierzęta potrzebują tego typu zabiegów i higieny w salonie urody.

Więcej przeczytasz na: weterynariaradosc.com.pl

Profesjonalne podejście u psiego fryzjera

Wizyta u psiego fryzjera to nie tylko samo strzyżenie. Często możemy przyjść do niego na wizytę adaptacyjną, w czasie której jeżeli nie będzie to możliwe, nie wykona się pełnego zabiegu strzyżenia, ale pies będzie mógł się zapoznać z miejscem, poznać wszystkie zapachy oraz poczuć się bezpiecznie w towarzystwie osoby, która będzie go strzygła. To w przypadku wielu bardziej lękliwych zwierzaków konieczność, ale zdarza się również, że już przy pierwszym podejściu pies może zostać ostrzyżony. W przypadku psów, które są z jakiegoś powodu mocno zaniedbane, musimy również liczyć się ze dopłatami. Każdy psi fryzjer zawsze rekomenduje regularne przychodzenie ze swoim pupilem na zabiegi pielęgnacyjne. W niektórych przypadkach być może będziemy mogli zostawić psa bez opieki na czas strzyżenia, gdy ten zapozna się już odpowiednio dobrze i zaufa groomerowi.

Inne zabiegi w psim salonie

Psy w salonie fryzjerskim będą mogły zostać również zadbane na różne inne sposoby. To przede wszystkim odświeżająca i oczyszczająca kąpiel, która pozwoli na odżywienie włosów po ich ścięciu, a także inne zabiegi pielęgnacyjne. Czasami przycinanie pazurów czy też zadbanie o okolice uszu, oczu, a nawet okolic intymnych. Strzyżenie psów i trymowanie to oczywiście podstawowa usługa u groomera, ale będziemy na pewno mile zaskoczeni listą opcji dodatkowych w takim miejscu.

 

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adoptuj psa