Praca dla miłośników psów – gdzie jej szukać?

Praca dla miłośników psów – gdzie jej szukać?

Uwielbiasz, gdy budzi Cię widok Twojego pupila, a spacer o świcie jest równie przyjemnym rytuałem, co poranna filiżanka kawy? Jeśli powiedzieć, że lubisz psy to zdecydowanie za mało i marzysz o tym, by spędzać z nimi każdą wolną chwilę, śmiało możesz pomyśleć o związaniu z czworonogami swojej kariery zawodowej.

Oto najpopularniejsze zawody, które wykonuje się w towarzystwie psów oraz kilka wskazówek, gdzie i jak szukać pracy, by móc stale przebywać w ich towarzystwie.

Zawody, w których można pracować z psem

Lista zawodów, w których można pracować z psami, jest obszerna. Ze względu na popularność usług kierowanych do zwierząt i rosnącą świadomością o potrzebach czworonogów wśród ich właścicieli, otwiera się coraz więcej firm specjalizujących się właśnie w takiej tematyce.

Oto kilka możliwości zawodowych, które mają osoby kochające psy:

  • weterynarz

Pierwsze skojarzenie z tematem pracy ze zwierzętami. To zawód dla osób z powołaniem. Aby zostać lekarzem weterynarii, należy ukończyć studia wyższe – medycynę weterynaryjną i zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu. Własny gabinet weterynaryjny, o którym można pomyśleć wraz z nabranym doświadczeniem, daje dużą swobodę działania i pracy zawodowej.

  •  trener psów

Wychowanie psa to niełatwa sztuka. Nie chodzi bynajmniej jedynie o nauczenie go zabawnych sztuczek czy podstawowych komend. Trenerów zatrudniają m.in. psie przedszkola, w których szczeniaki uczą się socjalizacji, a ich właściciele wspólnego życia w towarzystwie czworonoga.

  • behawiorysta psów, psycholog zwierząt, zoopsycholog

Do behawiorysty dla psa czy psiego psychologa zgłaszają się osoby, które mają problemy z zachowaniem swojego pupila, np. agresją, stanami lękowymi, lękiem separacyjnym czy nadpobudliwością. Behawiorystą może zostać np. osoba, która pracuje jako trener i poszerzy swoje kompetencje na szkoleniu lub kursie zawodowym. Kluczowe znaczenie ma też podejście do ludzi – empatia i otwartość na potrzeby nie tylko psów, ale również ich właścicieli.

  • groomer

Psi zakład fryzjerski, czy jeszcze szersze usługi, jakie mają w swojej ofercie SPA dla psa, pojawiają się już nie tylko w największych miastach. Niektóre rasy wymagają szczególnej pielęgnacji, regularnego strzyżenia. Poza tym groomer zajmuje się czesaniem psów, czyszczeniem ich uszu, przycinaniem paznokci.

  • pracownik schroniska dla zwierząt

To praca równie potrzebna, co trudna. Wymaga ogromnej odporności psychicznej, cierpliwości i empatii. Trafiające do schroniska psy są często w tragicznym stanie, potrzebują szczególnej uwagi. Warto też dodać, że w schronisku można pracować w mniejszym wymiarze godzin w ramach nieodpłatnego wolontariatu. Tak naprawdę do pomocy przyda się każda para rąk.

Oferty pracy z psami znajdziemy też np. w hotelach dla psów, które poszukują opiekunów czy osób wyprowadzających czworonogi na spacery. To może być także dobry pomysł na dorywcze, dodatkowe zajęcie, pozwalające łączyć zarobkowanie z tym, co lubimy najbardziej.

Warto spojrzeć na temat pracy z psami jeszcze z nieco innej strony. Wielu właścicieli czworonogów chciałoby móc zabierać ich ze sobą do biura. Zwłaszcza w większych miastach widać, że ten trend się dobrze przyjmuje, pracodawcy zgadzają się na takie praktyki, a pet-friendly environment coraz częściej wpisuje się w polityki firm.

Gdzie szukać ofert pracy z psami?

Ogólnie rzecz ujmując, poszukiwanie pracy – czy to ze zwierzętami, czy każdej innej – warto rozpocząć od założenia konta na dużym portalu pracy. Jednym z najlepszych jest praca.pl. Na stronie znajdziemy obszerną bazę ogłoszeń od sprawdzonych pracodawców. Nie musimy przeglądać dziesiątek ofert, które nie do końca spełniają nasze preferencje. Na praca.pl możemy korzystać z opcji filtrowania. Jeśli jesteśmy zdecydowani na określone stanowisko, wpiszmy je w wyszukiwarkę ofert pracy i dodajmy miasto. Jeśli chcemy być blisko naszych własnych czworonogów i pracować zdalnie z domu – zaznaczmy opcję: praca zdalna.

Taki duży portal z ogłoszeniami ma jeszcze jedną zaletę – daje możliwość założenia konta i szybkiego wysyłania aplikacji bezpośrednio ze strony. Z pewnością warto szukać tego typu udogodnień, a czas, jaki dzięki nim zaoszczędzimy poświęcić na zabawy z naszym pupilem.

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adoptuj psa