Pilnie szukamy domu dla Simona!

Pilnie szukamy domu dla Simona!

Simon to 4 letni foksterier, który zupełnie nie radzi sobie bez obecności człowieka. Dlatego szukamy dla niego domu, w którym nie będzie zostawał sam, gdyż ma silny lęk separacyjny.

Simon to pies dla osoby prowadzącej aktywny tryb życia, jednocześnie mogącej zapewnić mu dużo uwagi. Potrzebuje długich spacerów oraz zabaw umysłowych. Świetnie się z nim współpracuje i szybko się uczy. Przeszedł już podstawowe szkolenie z „Psa rodzinnego”. Dobrze dogaduje się z ludźmi oraz z innymi psami. Jego stosunek do dzieci jest neutralny. Dobrze radzi sobie w mieście, podróżuje komunikacją miejską. Podróż pociągiem lub samochodem to dla niego żaden problem.

Głównym problemem jest silnie rozwinięty lęk separacyjny, który nie pozwala mu na samodzielne zostawanie w domu. Niestety terapia behawioralna i farmakologiczna nie przyniosła żadnego skutku. Simon nie reaguje na podawane mu leki. Bardzo silny lęk separacyjny powoduje zniszczenia w mieszkaniu, szczekanie, sikanie, pobudzenie psa i jego ciągły niepokój. Podczas naszej nieobecności pies w ogóle nie odpoczywa. Objawy znikają, gdy pojawia się człowiek. Dlatego też szukamy dla Simona domu, w którym nie będzie sam – będzie spędzał czas z człowiekiem, który poświęci mi dużo czasu.

Pomimo, iż jesteśmy bardzo zżyci z psem, zmuszeni jesteśmy poszukać mu nowego domu.

Adopcja Simona wymaga zmiany umowy adopcyjnej w Schronisku na Paluchu

Kontakt:

Aleksander 793 385 992
Artur 510 648 659

By PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.