Ogłoszenie nieaktualne

Ortopedyczne legowisko dla psa – do czego służy i jak działa?

Kochasz zwierzęta, starasz się pomagać tym, które są bezdomne tak często, jak to możliwe i sam zaadoptowałeś psa ze schroniska? To piękny gest. Nie wszyscy są w stanie przygarnąć zwierzę, które w życiu przeszło już wiele lub ma już swoje lata. Często ze względu na stan zdrowia takich psów, trzeba poświęcić im więcej uwagi, zadbać o regularne wizyty u weterynarza, a także zapewnić odpowiednie warunki w mieszkaniu. Do tego ostatniego, idealnie sprawdzi się ortopedyczne legowisko dla psa.

Czym jest ortopedyczne legowisko dla psa?

Legowisko ortopedyczne dla psa to specjalny materac, który posiada wkładkę ortopedyczną. Jest ona wykonana ze specjalnej pianki termoelastycznej – inaczej zwaną pianką typu memory, czyli taką, która zapamiętuje kształt. To właśnie z tego powodu wkładka ta działa zupełnie inaczej, niż legowiska, które jej nie posiadają.

Działanie legowiska ortopedycznego

Pianka dopasowuje się do kształtu ciała psa pod wpływem jego ciężaru, a także ciepła. Odkształca się wyłącznie na jakiś czas, a gdy zwierzę zejdzie z legowiska, wraca do poprzedniego kształtu. Punktowy nacisk na materac rozkłada się wówczas bardzo równomiernie na całej jego powierzchni. Twój czworonożny przyjaciel może odpoczywać w swoim legowisku bardzo wygodnie i komfortowo.

Korzyści wynikające z zastosowania legowiska ortopedycznego

Jakie zastosowanie ma legowisko ortopedyczne dla psa? Dzięki niemu Twój pupil będzie spał bardziej komfortowo. Napięcie w mięśniach zmniejszy się, dzięki czemu łatwiej się zregenerują, tak samo zresztą jak ścięgna. Jeśli Twój pies cierpi na bóle kręgosłupa i innych części ciała, to ten specjalny materac zniweluje je, co więcej, poprawi krążenie krwi. Dodatkowo omawiane legowisko doskonale zatrzymuje ciepło, co jest szczególnie ważne w przypadku chorych czworonogów.

Dla jakich psów przeznaczone jest ortopedyczne legowisko?

Legowisko ze specjalnym materacem z wkładką ortopedyczną jest szczególnie przydatne dla psów, które są schorowane, przykładowo dla psich staruszków. Ze względu na swój wiek, częściej mogą chorować lub po prostu mogą być słabsze. Taki materac sprawi, że świetnie się zregenerują i nie będą marzły tak, jak w przypadku gdyby spały na podłodze.

Zwierzętom, które są po operacjach lub w trakcie rehabilitacji również zaleca się spanie na ortopedycznym legowisku. Przyspieszy to ich powrót do zdrowia.

Jeśli masz psa, który nie jest ani chory, ani stary, ale za to wymagający, jemu również możesz zafundować taki rodzaj posłania. Na pewno będzie zadowolony!

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *