Jakie są rodzaje karmy dla psów?

TreśćPłatna

Żywienie psa to niezwykle rozległy temat, który potrafi wywoływać wiele sporów i dzielić miłośników tych zwierząt. Czy podawać psu karmę mokrą, czy suchą? Jedno jest pewne – karma powinna być w pełni dostosowana do potrzeb Twojego pupila. Istnieje wiele rodzajów karm, które odpowiadają na potrzeby określonej grupy czworonogów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.  

Karmy dla psów małych, średnich i dużych

Rasy psów są niesamowicie zróżnicowane, dlatego nie da się stworzyć jednej uniwersalnej karmy, która będzie odpowiednia dla wszystkich psów. Trudno sobie wyobrazić, żeby mały chihuahua mógł jeść karmę przeznaczoną dla dużych ras, ponieważ posiada duże, trudne do pogryzienia dla drobnych ząbków elementy. Z tego względu powstał podział na karmy przeznaczone dla ras małych, średnich oraz dużych. Każda z nich charakteryzuje się odpowiedniej wielkości kawałkami i zawiera zbilansowany skład dopasowany do potrzeb danej psiej grupy.

Karmy dla szczeniąt, dla psów dorosłych i dla psów starszych

  Podobnie jak w przypadku ludzi, również u psów potrzeby żywieniowe zmieniają się wraz z wiekiem. Żywienie małego szczeniaka jest inne, niż żywienie dorosłego psa lub psiego staruszka. Aby dostarczać czworonogom niezbędne wartości i składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach, powstały specjalne karmy przeznaczone dla szczeniaków, psów dorosłych, a także psów starszych. Karmy dla szczeniąt posiadają mniejsze kawałki oraz wyższą zawartość tłuszczu, który dostarcza im energię. Ponadto są one wzbogacone o liczne składniki mineralne oraz witaminy, których zadaniem jest wspieranie zdrowego rozwoju młodego psa. 

Karmy specjalistyczne

  W niektórych przypadkach wskazane jest podawanie psom karm specjalistycznych, które wyróżniają się nieco innym składem. Należą do nich między innymi karmy dietetyczne przeznaczone dla psów ze skłonnością do nadwagi, a także karmy hipoalergiczne, które są odpowiednie dla psów cierpiących na alergie pokarmowe. Podawanie karm specjalistycznych może być zalecone przez weterynarza np. w przypadku występowania u psa określonych dolegliwości.

Karmy dopasowane do potrzeb Twojego psa

  Właściwie zbilansowana, pełnowartościowa dieta ma kluczowy wpływ na zdrowie psa. Warto o tym pamiętać przy wyborze odpowiedniej karmy dla swojego pupila! W zależności od wieku oraz wielkości, psy mają zróżnicowane potrzeby i potrzebują takiego pokarmu, który w pełni zaspokoi ich zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze. Sklep zoologiczny online https://sklep-psiakosc.pl dysponuje wyjątkowo rozbudowaną ofertą karm, które możesz zamówić w konkurencyjnej cenie. Znajdziesz wśród nich produkty wielu renomowanych marek, takie jak ceniona karma John Dog. Swoją popularność zawdzięcza ona skrupulatnie opracowanej recepturze z dodatkiem licznych składników mineralnych oraz witamin. Wysokiej jakości karmy uznanej marki John Dog przeznaczone dla psów różnych ras i w różnym wieku dostępne są na stronie https://sklep-psiakosc.pl/pl/c/John-Dog/128