Jak wybrać wartościową karmę dla psa – praktyczne wskazówki

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, przekonał się o tym każdy, kto takiego pupila posiada. Jednak opieka nad czworonogiem wiąże się z dużą odpowiedzialnością i dbałością o jego zdrowie oraz ogólną kondycję. Zdrowy pies, to szczęśliwy pies, dlatego nie bez znaczenia jest to, co zostanie mu podane w misce. Zbilansowana dieta czworonożnych pupili odgrywa kluczową rolę na każdym etapie ich życia. Zatem, jak wybrać wartościowe pożywienie dla psa? Poniżej podpowiadamy.

Dobra karma dla psa więcej niż pożywienie

Wybór produktów spożywczych dla futrzanych pupili to niemałe wyzwanie. Wiele osób zdaje sobie pytanie, jaka karma będzie najlepsza dla ich psa? Mokra czy sucha, w puszce, w saszetce, w worku, a może w słoiku… wysokobiałkowa, niskobiałkowa, weterynaryjna, a może uniwersalna? Pytania mnożą się przed każdym zakupem nowej karmy, gdy pies rośnie i przechodzi różne etapy swojego życia.

Dobra karma dla psa zawiera wysoką zawartość białka, duże stężenie substancji odżywczych dostarczających witamin oraz minerałów. Ponadto należy również zwrócić uwagę na substancje konserwujące i chemiczne. W karmach sypkich może znajdować się więcej utrwalaczy i wzmacniaczy smaku niż w mokrych. Jak powszechnie wiadomo puszki dla psa z miękką karmą są chętniej zjadane przez futrzaków, ponieważ ich smak jest bardziej wyrazisty, natomiast zapach przyciąga z daleka, zapowiadając wyśmienitą ucztę.

Proces utrwalania karmy puszkach dla psa odbywa się za pomocą sterylizacji w wysokich temperaturach. Dzięki temu nie zostają dodawane wzmacniacze smaku, barwniki ani żadne chemiczne konserwanty. Należy pamiętać również o tym, aby karma miękka nie była stałym i głównym elementem menu psa. Rodzaje karmy należy zmieniać, a szczekający futrzak powinien zjadać także karmę twardą. Warto także pamiętać o twardych przekąskach, takich, jak kości do gryzienia – psy powinny je zjadać regularnie.

Osoby szukające dobrej karmy dla psa powinny poświęcić odrobinę czasu na przeanalizowanie składów kilku marek karm i wybrać tą, która zawiera najwięcej składników naturalnego pochodzenia. Należy pamiętać, że pies to zwierzę mięsożerne i karma powinna opierać się na składnikach mięsnych, a jego dieta dostarczać wysoką zawartość białka. Ponadto pożywienie dla psa musi być dostosowane do jego wieku, wielkości, rasy, aktywności, a także ewentualnych schorzeń i alergii. W razie wątpliwości, jaką karmę wybrać dla swojego pupila, warto zasięgnąć rady weterynarza.

Farmina dla psa – karma, która rozpieszcza podniebienia

Dobierając karmę dla szczekającego pupila oprócz wysokiej zawartości wartościowych składników, należy pamiętać o jego preferencjach smakowych. W tym celu warto wypróbować produkty Farmina dla psa wyprodukowane ze starannie wyselekcjonowanych składników pochodzenia organicznego, pozbawione chemicznych utrwalaczy i konserwantów.

Bezglutenowe karmy wysoko mięsne z dodatkiem owoców i warzyw rozpieszczają podniebienia najbardziej wymagających czworonogów. Marka Farmina to jeden z wiodących producentów żywności dla psów w różnym wieku, rozmaitych ras i wielkości, a także potrzeb żywieniowych. Reasumując, szukając wartościowej i dobrej karmy dla psa, należy wybierać wyłącznie sprawdzone produkty renomowanych firm, stawiających na zdrowe i smaczne żywienie szczekających pupili.

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adoptuj psa