Frugo szuka domu bez dzieci.

Frugo, 9 lat, samiec, wykastrowany. Pies daje niesamowicie dużo miłości ale wymaga dalszej pracy – gryzący przytulak w typie sznaucera miniaturowego pieprz i sól.

Frugo to wesoły, karny, inteligentny i posłuszny pies lubiący aportowanie piłki, przeciąganie się sznurkiem, lubiący drzemać w kontakcie z człowiekiem. Jest dobrym psem chodzącym przy nodze i na komendę przychodzi, wychodzi, kładzie się, siada, wstaje, podaje łapę i przybija piątki i robi inne sztuczki. Frugo dobrze radzi sobie pozostawiony sam w domu, nie niszczy przedmiotów, nie szczeka, nie sika – obecnie dużą cześć dnia przesypia spokojnie.

Pies został przygarnięty z domu tymczasowego, do którego trafił ze schroniska. Nie znamy jego wcześniejszych losów. Gdy go wzięliśmy, miał według weterynarza około 3 lat. Był wygłodzony – ważył zaledwie 5.5kg jego normalna waga to około 11kg, miał katar, kaszel, był pogryziony przez inne psy ze schroniska i pozacinany od maszynki do strzyżenia. Niestety dość szybko okazało się, że ma różne lęki, na które reaguje agresją o czym na początku nie wiedzieliśmy – poruszona pościel, trącanie zadu, wyrwanie ze snu, zbyt długie dotykanie paliczków i obcinanie pazurów, strzyżenie, gmeranie przy pachwinach. Boi się sznurów, mioteł, rowerzystów oraz innych psów na wszystkie sytuacje lękowe odpowiada agresją, a później ucieczką. Nie potrafimy i nie potrafiliśmy odbierać mu jedzenia, które trafiło już do pyska.

Frugo jest z nami prawie 6 lat, przez które udało nam się wiele wypracować, niemniej nadal jest to pies, który potrafi ugryźć. Wymaga odpowiedzialnego opiekuna, który zapewni mu odpowiednie warunki, będzie go nadzorował i dalej z nim pracował. U nas w domu 2 lata temu pojawiły się dzieci i niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa i dalej pracować z Frugiem. Pomimo faktu, że Frugo fantastycznie bawi się z dziećmi (na co dzień córki go karmią, bawią się z nim, przeciągają i rzucają zabawki oraz sporadycznie głaszczą) w naszej ocenie, ze względu na bezpieczeństwo potrzebuje domu, w którym nie ma dzieci.

Szukamy dla niego właściciela, który ma doświadczenie w pracy z agresywnymi psami, który nie boi się ewentualnych ugryzień i weźmie odpowiedzialność za kontakty psa z osobami, które będzie wprowadzał do jego otoczenia.

Frugo daje ogrom miłości, radości i czułości. W ciągu minionych lat nawiązywał cudowne relacje z nami i większością naszych znajomych, niemniej na przestrzeni lat oraz w ostatnim czasie dochodziło do ugryzień w tym niespodziewanych.

Pies aktualnie jest w Gdańsku, możemy go przetransportować w dowolne miejsce w Polsce, do odpowiedzialnego adoptującego. Telefon 506-446-503

By PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.