FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem

Ogłoszenie przeniesione do ARCHIWUM. FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem

Ogłoszenie przeniesione do ARCHIWUM. Co to oznacza? Oznacza to, że czas wyświetlania i promocji ogłoszenia się zakończył. Nie wiadomo też, czy zwierzak znalazł dom.  

Jestem załamana! Nie wierze, że przyszło mi pisać takiego posta, ale to już ostatnia deska ratunku.

Frugo szuka domu bez dzieci i doświadczonego właściciela dla psa, który może ugryźć?.

Behawiorysta nie daje mu u nas szans na poprawę u Nas ze względu na bezpieczeństwo dzieci – 3latka ma już blizny na obu rękach i nie możemy sobie pozwolić na czekanie, aż wydarzy się tragedia z młodszą. Niestety dzieci są za małe, żeby nauczyć ich współżycia z psem, który może ugryźć i codziennie testują jego granice cierpliwości.

Poniżej opis Frugcia. Prosimy o udostępnianie,???

Frugo, 9 lat, samiec, wykastrowany, w typie sznaucera miniaturowego pieprz i sól.

Frugo to wesoły, karny, inteligentny i posłuszny pies lubiący aportowanie piłki, przeciąganie się sznurkiem, lubiący drzemać w kontakcie z człowiekiem. Jest dobrym psem chodzącym przy nodze i na komendę przychodzi, wychodzi, kładzie się, siada, wstaje, podaje łapę i przybija piątki i robi inne sztuczki. Frugo dobrze radzi sobie pozostawiony sam w domu, nie niszczy przedmiotów, nie szczeka, nie sika – obecnie dużą cześć dnia przesypia spokojnie.

Pies został przygarnięty z domu tymczasowego, do którego trafił ze schroniska. Nie znamy jego wcześniejszych losów. Gdy go wzięliśmy, miał według weterynarza około 3 lat. Był wygłodzony – ważył zaledwie 5.5kg jego normalna waga to około 11kg, miał katar, kaszel, był pogryziony przez inne psy ze schroniska i pozacinany od maszynki do strzyżenia. Niestety dość szybko okazało się, że przestraszony, wyrwany ze snu lub skonfrontowany z niekomfortowa dla niego aktywnością potrafi ugryźć. Postanowiliśmy jednak go zatrzymać – nie po to otworzyliśmy serca i jechaliśmy przez pół Polski, żeby się tym zrazić.

Frugo jest z nami prawie 6 lat, przez które udało nam się wiele wypracować, niemniej nadal jest to pies, który potrafi ugryźć i to bez większego ostrzeżenia. Wymaga odpowiedzialnego opiekuna, który zapewni mu odpowiednie warunki, będzie go nadzorował i dalej z nim pracował. U nas w domu 3 lata temu pojawiły się dzieci i niestety nie jesteśmy w stanie zagwarantować im bezpieczeństwa i dalej pracować z Frugiem. Pomimo faktu, że Frugo fantastycznie bawi się z dziećmi (na co dzień córki go karmią, bawią się z nim, przeciągają i rzucają zabawki oraz sporadycznie głaszczą) to w naszej ocenie, ze względu na bezpieczeństwo potrzebuje domu, w którym nie ma dzieci.

Szukamy dla niego właściciela, który ma doświadczenie w pracy z agresywnymi psami, który nie boi się ewentualnych ugryzień i weźmie odpowiedzialność za kontakty psa z osobami, które będzie wprowadzał do jego otoczenia.

Frugo po dłuższej znajomości daje ogrom miłości, radości i czułości- na taki poziom zaufania trzeba jednak zapracować. W ciągu minionych lat nawiązywał cudowne relacje z nami i większością naszych znajomych, niemniej na przestrzeni lat oraz w ostatnim czasie dochodziło do ugryzień w tym niespodziewanych.

Proszę udostępniajcie, może znajomi Waszych znajomych będą mieli warunki, by dać dobry dom na starość naszemu kochanemu pieskowi.

Więcej zdjęć wyślę na priv.

Prosimy jedynie o zgłoszenia osób, które mają doświadczenie z gryzacymi psami, które wiedzą jak obchodzić się z nowoadoptowanym potencjalnie niebezpiecznym psem.

506446503 Gdańsk

FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem

Post Author: PsyDoAdopcji

W sprawie adopcji, proszę dzwonić pod numer telefonu podany w treści ogłoszenia. Portal PsyDoAdopcji.com nie pośredniczy w adopcjach.

1 thought on “Ogłoszenie przeniesione do ARCHIWUM. FRUGO szuka domu bez dzieci i doświadczonym właścicielem

    szczeniak-Owczarek N-KI

    (27 maja 2021 - 17:17)

    Poszukujemy malego szczeniaka rasy Owczarka-Niemieckiego.Mieszkamy w domu z duza posesja sa b,dobre warunki.Blisko morze i kilometry lasu:od domu 300metrow! Dzieci maja swoje domy,wiec my sami.Wspomne dotych czas w naszym zyciu mielisimy-5 Owczarkow.Tel-603 072 779,Tadeusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Adoptuj psa