Żywienie psa z chorymi nerkami

Żywienie psa z chorymi nerkami

Twój pies ma problemy z nerkami? Zastanawiasz się, czym powinieneś go karmić? Jak możesz wspomóc jego zdrowie odpowiednią dietą? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco, koniecznie czytaj dalej. Przygotowaliśmy dla Ciebie garść cennych podpowiedzi, aby Twój pies oprócz leczenia farmakologicznego, otrzymał od Ciebie także wsparcie w postaci odpowiedniego żywienia.

Treść płatna

Czym karmić psa z chorymi nerkami?

Pies z chorymi nerkami wymaga odpowiedniej opieki. W celu zminimalizowania ryzyka nawrotu schorzeń ze strony układu moczowego niezbędne jest dbanie o jego zbilansowaną dietę, dlatego:

1. Skup się na ograniczeniu ilości spożywanego przez Twojego psa białka – dzięki temu ograniczysz ilość niebezpiecznych produktów przemiany materii (szczególnie azotowych, których chore nerki Twojego psa nie będą w stanie odfiltrować).

2. Niedobór białka możesz zrekompensować swojemu pupilowi jakościowymi tłuszczami np. olejem rybnym, tranem, a także błonnikiem (chociażby w postaci gotowanych warzyw).

3. Mówiąc o tym, czy karmić psa z chorymi nerkami należy pamiętać również ograniczeniu lub całkowitej eliminacji fosforu. W praktyce oznacza to, że nie możesz podawać swojemu psu kości oraz warzyw i owoców, które zawierają ten pierwiastek.

4. Redukcję fosforu z psiej diety możesz wspomóc suplementami zawierającymi węglan wapnia (usuwa fosforany) lub chitosan (usuwa toksyny mocznicowe).

5. Pies z chorymi nerkami powinien spożywać gotowane chude mięso mięśniowe najlepiej z warzywami, które posiadają znikome ilości fosforu.

Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: https://blog.piesotto.pl/jaka-karma-dla-psa-z-chorymi-nerkami/

Czy istnieje gotowa karma dla psa z chorymi nerkami?

Oczywiście, że tak. Jednak musisz pamiętać, aby wybrać naprawdę dobrej jakości karmę. Szczególnie jeśli Twój pies jest w podeszłym wieku skup się dostarczaniu mu pokarmu pozbawionego konserwantów, polepszaczy smaku i barwników. Dla Twojego pupila najkorzystniejsze będą posiłki przygotowywane z najwyższej jakości składników z zachowaniem zasad żywienia psów z chorymi nerkami.