Podróżowanie z kotem: o czym musisz pamiętać?

Podróżowanie z kotem: o czym musisz pamiętać?

Treść Płatna

Zastanawiasz się jak bez stresu z Twoim kotem udać się do weterynarza? A może planujesz dłuższe wakacje i nie wyobrażasz sobie odpoczynku bez swojego ukochanego futrzaka?

Z natury koty to zwierzęta terytorialne. Oznacza to, że najlepiej czują się w znanym sobie środowisku. Ich otoczenie jest dla nich nie tylko źródłem pożywienia, tutaj wychowują potomstwo i czują się bezpiecznie. Nie opuszczą go z własnej woli, w obawie przed przejęciem tego obszaru przez inne osobniki. 

Zatem jak przygotować kota do podróży?

Żaden opiekun nie chce narażać swojego futrzaka na stres związany z podróżą. Czasami taka wyprawa jest konieczna, choćby ze względu na wizytę u weterynarza, czy zmianę miejsca zamieszkania. 

Uważa się, że przedstawiciele niektórych ras są bardziej odporne na podróżowanie. Zalicza się do nich m.i.: koty rasy maine coon, lub koty rosyjskie. Jeśli jesteś posiadaczem jednego z nich, to już połowa sukcesu. 

Niezależnie od tego jaką podróż planujesz, długą czy krótką, ważne jest aby kot czuł się bezpiecznie. W każdym środku lokomocji idealnie się sprawdzi dobrze dobrany transporter. Istotne jest, aby kot był oswojony z takim gadżetem. Zaleca się zapoznać kota z transporterem już wcześniej, zmniejszy to jego poziom stresu w dniu wyprawy. Wnętrze możemy dodatkowo wyścielić kocykiem na którym pupil wyleguje się w domu. Znajome zapachy działają uspokajająco podczas podróży. 

W sprzedaży jest dostępnych wiele rodzajów transporterów dla kotów. Jaki będzie idealny dla Twojego pupila? 

Wśród nich możemy wyróżnić m.i.: plastikowe, które niewątpliwie należą do najbardziej tradycyjnych, wiklinowe oraz różnego rodzaju plecaki i torby. Każde z nich zostało zaprojektowane w taki sposób, aby Wasz futrzak czuł się komfortowo i bezpiecznie podczas podróży. Różnorodność modeli, wykonanie z jakościowych materiałów, to jedne z wielu atutów oferowanych transporterów w naszym sklepie. Bez trudu znajdziesz idealny transporter dla kota od Psia Kość.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo Twojego futrzaka. Transporter powinien być wyposażony w uchwyt na pas. Przypięte pasem zapewni stabilne jego ułożenie i bezpieczną podróż kota. 

Wyjeżdżasz na wakacje i nie wyobrażasz ich bez swojego futrzaka? Zabierz kilka podstawowych rzeczy dla kota. Ulubiona zabawka, kocyk, czy legowisko sprawią, że kot poczuje się bardziej swojsko i bezpiecznie. Znajome zapachy mogą czynić cuda. Legowisko może się okazać bardzo przydatne w nowym miejscu. Kot podchodzi z dużą ostrożnością do nowego otoczenia. Potrzebuje czasu, aby oswoić się w nowych okolicznościach. Jego ulubione legowisko sprawi, że poczuje się swobodnie. Dobrze dobrane legowisko sprawi, że Twój pupil będzie bardziej zrelaksowany i Wasze wspólne wakacje będą przebiegać bez zakłóceń. W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo propozycji różnorodnych posłań i leżanek. Niewątpliwie znajdziesz tam najlepsze legowisko dla kota na sklep-psiakość.pl

Dobre przygotowanie sprawi, że nie tylko podróż, ale też dłuższe wakacje z kotem przebiegną bez zakłóceń i sprawią Wam mnóstwo radości.