Godne pożegnanie pupila z „Pamiętaj o Mnie”

Życie ze zwierzakiem w domu jest dla wielu osób czymś, bez czego nie wyobrażają sobie swojego codziennego funkcjonowania. Nic dziwnego, zarówno psy, jak i koty obdarzają nas miłością i wnoszą wiele radości do naszego życia. Niestety, jak wiadomo, przychodzi taki czas, kiedy trzeba pożegnać się z pupilem. Jeśli tylko okoliczności na to pozwalają, warto odpowiednio przygotować się na ten moment i zastanowić się nad godnym pochówkiem pupila. W jaki zatem sposób godnie pożegnać czworonożnego przyjaciela? Zachęcamy do lektury.

treść płatna

Domowi pupile

Więź, jaką tworzymy z naszymi domowymi pupilami, jest naprawdę duża. To one wypełniają nasz czas, sprawiają, że nie czujemy się samotni, wnoszą dużo radości, ciepłych uczuć oraz bliskości. Niestety, czas odejścia ukochanego zwierzęcia bywa bardzo trudny, jest często porównywalny do śmierci członka najbliższej rodziny.

Wielu opiekunów w takiej sytuacji chce pochować swojego pupila godnie. Niestety, jak wiadomo, polskie prawo zabrania pochowania zwierzęcia na własną rękę. Opiekunowie mają zatem do wyboru utylizację, jednak ciało zwierzęcia traktowane jest wtedy jako odpad lub też kremację. Kremacja jest stosunkowo nową usługą w naszym kraju, oferowaną przez różne firmy, na przykład Pamiętaj o Mnie, które zapewniają zwierzęciu godny pochówek. 

Kremacja pupila

Decydując się na usługi firmy Pamiętaj o Mnie, właściciele czworonogów oraz futrzaków mogą postawić na kremację indywidualną lub też zbiorową. W przypadku kremacji indywidualnej możliwe jest odzyskanie prochów zwierzęcia. W takiej sytuacji warto kupić elegancką urnę, na przykład biodegradowalną i umieścić ją wraz z prochami w swoim ogrodzie.

Cząstka prochów może być także umieszczona w eleganckim krysztale pamięci. W sklepie Pamiętaj o Mnie można zakupić zarówno kryształy w kształcie pierścionków, wisiorków, eleganckich, szklanych kul, jak i na przykład bransoletek czy też estetycznych figurek. 

Czy warto skremować zwłoki zwierząt? 

Odpowiedź brzmi oczywiście, jak najbardziej tak! Każdy opiekun, który czuje silną więź ze swoim zwierzęciem, może zdecydować się na takie usługi i dzięki temu celebrować przez następne lata wspomnienie oraz pamięć o ukochanym pupilu.

Warto dodać, że kryształy pamięci są naprawdę efektowne, więc mogą służyć jako elegancka ozdoba domu. Prochy zwierzęcia nie są widoczne na pierwszy rzut oka, dlatego osoby postronne nawet nie będą wiedzieć, że takowy kryształ stanowi dla nas bardzo ważną pamiątkę. Jest to zatem bardzo osobisty przedmiot.

Podsumowanie

Opiekunowie domowych zwierząt zdają sobie sprawę z tego, że przychodzi taki czas w ich życiu, że trzeba pożegnać się z ukochanym pupilem. Warto w takiej sytuacji zdecydować się na godny pochówek, dzięki któremu będziemy mogli celebrować pamięć po zmarłym zwierzęciu. W takiej sytuacji dobrze jest postawić na fachowe usługi kremacji indywidualnej, dzięki której można odzyskać prochy zwierzęcia i godnie je pochować. Szukając sprawdzonej firmy, warto zdecydować się na usługi przedsiębiorstwa Pamiętaj o Mnie.