Co powinna zawierać karma dla psa

Co powinna zawierać karma dla psa

Treść płatna

Nasi pupile, ci mali i ci duzi, zasługują na wszystko co najlepsze. Tak aby mogli zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać, a także by nie zabrakło im sił w podeszłym wieku. Tak samo jak u ludzi jednym z najważniejszych czynników dobrego samopoczucia jest dobrze dobrana dieta, więc jakie jedzenie kupić, aby naszemu psu niczego nie zabrakło?

Psia karma – co powinno znajdować się w składzie

Większość ras psów już dawno przestała być tylko i wyłącznie mięsożercami – dieta złożona tylko z mięsa może prowadzić do niedoborów witamin i minerałów, a w rezultacie do pogorszenia się stanu zdrowia naszego zwierzęcia. Jak więc urozmaicać dietę naszych podopiecznych?

Dobra karma dla psa powinna zawierać w sobie mięso i warzywa, co może być zaskoczeniem dla wielu osób. Niezależnie od tego czy wybieramy karmę mokrą, czy suchą, to patrząc na skład powinniśmy szukać w nich zróżnicowanych składników.

Natomiast jeśli mamy czas i ochotę, to możemy pokusić się o komponowanie dań dla naszego pupila samemu! Kawałki mięsa, gotowane warzywa i jajko będą wyśmienitym posiłkiem dla małych i dużych psów, jednak dobra karma dla psa ze sklepu będzie równie wartościowa!

Mokra karma – kiedy ją wybrać?

Suchą karmę możemy podawać właściwie zawsze – większość psów nie będzie miała problemu z pogryzieniem i połknięciem kawałków, jednak może być bardziej problematyczna dla bardzo młodych i starszych pupili. Małe psiaki mogą zbyt łapczywie podchodzić do jedzenia i nie gryźć karmy w całości, a te z większym życiowym bagażem mogą mieć problemy z połykaniem, co może skutkować podrażnieniami i niechęcią do jedzenia. W takich sytuacjach świetnie sprawdzi się mokra karma wysokiej jakości. Dodatkowo tego typu jedzenia możemy używać razem z psimi zabawkami, takimi jak maty do lizania!

Kiedy rozsmarujemy porcję mokrej karmy po tego typu macie możemy mieć pewność, że nasz pupil nie pochłonie jedzenia w kilka sekund, a w najlepszym wypadku zajmie go to na kilkanaście minut. Może to być także dobry trening behawioralny.

Sucha karma – jak ją urozmaicić?

Aby zadbać o zbilansowaną dietę naszego psa, możemy do suchej karmy dodawać inne składniki, dzięki którym nasz pies będzie zdrowszy i szczęśliwszy. Jeśli widzimy, że nasz podopieczny woli bardziej miękkie produkty, to możemy na spokojnie dolać do miski wody i dosypać do nich witamin – oczywiście po uprzednim skonsultowaniu się z weterynarzem.

Dodatkowo możemy dolać do suchej karmy oleju, wymieszać z kaszą lub ryżem lub dołożyć gotowanych warzyw. Dzięki temu nasz pies będzie szczęśliwszy i zdrowszy! W połączeniu z regularnym czesaniem i wizytami kontrolnymi pomoże nam w utrzymaniu naszego pupila w dobrym zdrowiu przez lata. Natomiast jeśli chcesz mieć pewność, że karma którą kupujesz jest najwyższej jakości, to sklep zoologiczny Kiwizoo ma szeroką ofertę dobrze opisanych produktów, dzięki czemu w łatwy sposób znajdziesz karmę idealnie skrojoną pod Twojego pupila. W swoim asortymencie mają także akcesoria, takie jak smycze, miski czy kagańce. Zadbaj o dobro Twojego zwierzęcego przyjaciela!